Nuorison edustuspelaajat

Kilparyhmän pelaaja on oikeutettu seuran kulukorvauksiin matkustusohjeen mukaisesti vasta, kun hän on maksanut seuran jäsenmaksun lisäksi golfkoulu- sekä kilparyhmä maksunsa kuluvalle kaudelle.

Lisää maksuista: http://www.wgcc.fi/golfkoulu-maksut

Lisää kulukorvauksista: http://www.wgcc.fi/matkustusohje


2016

  • Leevi Okker (1999), [4,2]
  • Joona Nikkola (1999), [22,1]
  • Veera Mäntymaa (2001), [29,9]
  • Niko Tuusa (2003), [29,5]
  • Valtteri Ahonen (2003), [25,7]
  • Joonas Heikola (2003), [33,0]
  • Antti Maunu (2004), [28,0]
  • Janet Isometsä (2004), [10,7]
  • Kristofer Herranen (2004), [19,7]
  • Oskari Kataja (2005), [30,7]
  •  
  • Karlo Herranen

 

FJT edustus 2016:

AlueTour edustus 2016:

AT1 (KGM): Leevi, Joona, Janet, Kristofer

AT2 (HG&CC): Leevi, Joona, Janet, Kristofer

Tsemppi Tour edustus 2016:

TT1 (SaG): Kristofer, Karlo, Niko, Joonas, Valtteri, Janet, Veera, Oskari

TT2 (WGCC):

KLL edustus 2016:


2015:

Kilparyhmä 1 - 2015: (HCP < 9,5)

Kilparyhmä 2 - 2015: (HCP < 37)

Kilparyhmä 3 - 2015: (HCP < 54)

  • Nuutti (s.2004) [48]
  • -
  • Valtteri (s.2003) [33]
  • Joonas (2003) [48]
  • Antti (s.2004) [35,5]
  • Ida (s.2005) [44]
  • Kesia (s.2005) [49]

 

AlueTour edustus 2015:

AT 2015 AT1 (Algo) AT2 (HG&CC) AT3 (Åland) AT4 (PGK) AT5 (lakeside) AT6 (Loimijoki) Finaali (Kytäjä)
Leevi P + + P P P -
Justus - - - - - - -
Topias - - - - - - -
Joona - - - - - - -

Tsemppi Tour edustus 2015:

TT 2015 TT1 (Meri-Teijo) TT2 (Aurinko Golf) TT3 (Aulanko) TT4 (Salo) TT5 (Archi-pelagia) TT6 (Uusi-kaupunki) Finaali (Tammer)
Justus * P15 P15 P15 - P15 - -
Jesperi P15 P15 P15 P15 - - -
Veera M - E18 E18 E18 T15 T15 -
Topias * P15 P15 - - P15 - -
Karlo E18 - - - - - -
Niko E18 - E18 E18 E18 E18 -
Janet T15 T12 T12 T12 T12 T12 T12
Kristofer P12 P12 P12 P12 P12 - P12
Oskari E9 E9 E9 E9 E9 - -
Joonas       E18 E18 E18 -
Antti       E18 E18 P12 -
Nuutti       E9 - - -
Valtteri         E18 P12 -
Ida         E9 - -
Kesia         E9 - -

KLL edustus 2015:

Koululiikuntaliiton kisat 2015 18.9.2015 Koululaisten varsinais-suomen pm (Wiurila) 4.9.2015 Koululaisten SM (Vierumäki)
Joona - P 14-16v
Kristofer - P 10-13v
Janet - T 10-13v
Joonas Alakoulu Pojat P 10-13v
Leevi Lukio Pojat -
Topias Yläkoulu Pojat -
Niko Alakoulu Pojat -
Valtteri Alakoulu Pojat -
Antti Alakoulu Pojat -
Veera_M Yläkoulu Tytöt -
Veera_N Lukio Tytöt -
Ida Alakoulu Tytöt -
Emma Alakoulu Tytöt -

 


2014:

Kilparyhmä 1 - 2014: (seuran nuorten edustuskilpailijat)

  • Joona Nikkola (s.1999)
  • Leevi Okker (s.1999)
  • Justus Lindsten (s.2000)
  • Jesperi Kosonen (s.2000)

Kilparyhmä 2 - 2014: (Tsemppi Easy -ryhmä)

  • Veera Mäntymaa (s.2001)
  • Karlo Herranen (s.2002)
  • Niko Tuusa (s.2003)
  • Kasperi Paassilta (s.2003)
  • Kristofer Herranen (s.2004)
  • Janet Isometsä (s.2004)
  • Riku Breilin (s.2000)
  • Oskari Kataja (s.2005)

Finnair Junior Tour 2014:

FJT

Finnish International Junior Championship (FJT 3.)

Lyöntipeli SM (14v & 16v) (ViGS)

Justus P14 ( T40.)

Tsemppi- ja AlueTour edustus 2014:

AT/TT 2014

AT1 (SaG)

TT1 (ArGC)

AT2 (LoG)

TT2 (LGV) TT3 (TG) TT4 (HGCC) TT5 (TawG) TT6 (KGM) TTFI (HaGK)
Leevi P P15 P P15 P15 P15 P15 P15 P15
Justus P P15 - P15 P15 P15 P15 P15 -
Jesperi   E18   - E18 E18 E18 P15  
Joona   E18   - - - - E18  
Karlo   E18   - - E18 - E18  
Kristofer   E18   E18 - E18 - E18  
Janet   E18   E18 E18 E18 T12 T12 -
Niko   E9   - - E18 - E18  
Veera   -   E18 E18 E18 E18 E18  
Kasperi   -   - - - - -  
                   
Riku   -   - - E18 - -  
Oskari             E9 E9  

KLL edustus 2014:

Koululiikuntaliiton kisat 2014 Koululaisten varsinais-suomen pm Paraisilla 19.9.2014 Koululaisten SM Vierumäki 12.9.2014
Leevi - P14-16 ( )
Kristofer - P10-13 ( )
Janet - T10-13 ( )

 


2013:

Tsemppi Tour -edustus 2013:

Pojat (P15):

  • Leevi Okker (s.1999)

Easy 18:

  • Riku Breilin (s. 2000)

Easy 9:

  • Niko Tuusa (s. 2003)
  • Karlo Herranen (s. 2002)
  • Kristofer Herranen (s. 2004)
  • Julius Setälä (s. 2000)
TT 2013 TT1 (MTG) TT2 (PGK) TT3 (GPI) TT4 (WGCC) TT5 (AGK)
Leevi P15 P15 P15 P15 P15
Riku       E18  
Niko       E9  
Kristofer       E9  
Karlo       E9  
Julius       E9  

KLL -edustus 2013:

  • Leevi Okker (s.1999)
  • Justus Lindsten (s.2000)
  • Janet Isometsä (s.2004)
2013 Koululaisten varsinais-suomen pm (Kankaisten Golf) Koululaisten SM (Vierumäki Golf)
Leevi Yläkoulu (pm 1.) -
Justus - Pojat (SM 4.)
Janet - PB-sarja (1.)

 


 

UUTISET

WGCC

NUORISO

  • 16.6.2016

    Varsinaiset nuorison sivut löytyvät TOIMINTA-valikosta

SENIORIT

  • 16.6.2016

    Varsinaiset SENIORIEN sivut löytyvät TOIMINTA-valikosta

NAISET

  • 16.6.2016

    Varsinaiset NAISTEN sivut löytyvät TOIMINTA-valikosta

KENTTÄMESTARI

SoMe